Fotograficzne pamiątki w trzech wersjach

Chociaż technologiczny świat bardzo szybko się rozwija i zasypują nas elektroniczne gadżety, ciągle tak proste pamiątki, jak wywołane fotografie, wzbudzają nasz sentyment. Mamy zapewne mnóstwo zdjęć na komputerowych dyskach, w telefonie, na naszych prywatnych stronach internetowych - a mimo wszystko nadal sięgamy po tę najprostszą rzecz: wywoływanie zdjęć.


fotoksiazkiChowamy je w pudełkach, wklejamy do zeszytów, nosimy w portfelach, ustawiamy w ramce - wszystko po to, by pamiętać i mieć blisko siebie najważniejsze dla nas osoby.
Obecnie coraz popularniejszą formą pamiątek fotograficznych - wybieraną najczęściej przy okazji pamiątek ślubnych - jest fotoksiążka.


Taka forma pamiątkowych zdjęć wydrukowanych i złożonych w formie książki pozwala na dużą personalizację - można samodzielnie zaprojektować wszelkie ozdobniki, okładkę i układ zdjęć na stronie.  Dodatkowo, zszywane lub klejone na grzbiecie kartki sprawiają, że fotoksiążka może mieć nawet 100 stron, a więc pomieści nawet 400 zdjęć.


Oprócz fotoksiążki, bardzo często można spotkać się z fotoalbumem, zwykle zamawianym na specjalne okazje. Jest on droższy od fotoksiążki ze względu na lepszą jakość zdjęć, bogatszą okładkę i ładniejsze łączenie stron, które w fotoalbumie tworzą niejako całość; projektowane są razem, często jako jedna grafika. Dzięki temu nawet zdjęcia panoramiczne w fotoalbumie, po rozłożeniu stron wyglądają bardzo dobrze, ponieważ strony rozkładają się po środku idealnie płasko i nie zakrzywiają grafiki.


Z kolei jeśli okazja nie jest zbyt huczna, najtańszą opcją, z której korzysta się na co dzień przy tworzeniu pamiątek fotograficznych, jest po prostu album fotograficzny. Są osoby, które kolekcjonują zdjęcia z każdej okoliczności i każdego wyjazdu, i pamiątkowych albumów potrafią mieć nawet kilkadziesiąt. Choć takie zdjęcia są jakościowo gorsze i mniej trwałe od fotoksiążki czy fotoalbumu, w tworzeniu albumu fotograficznego ogranicza nas tylko wyobraźnia - wiele elementów możemy stworzyć sami, od cytatów przy zdjęciach, ręcznie robionej okładki po tematyczne zakładki w albumie. Niemniej, każda z tych trzech pamiątek na pewno jest na swój sposób wyjątkowa i spełniająca konkretne potrzeby.

Posted by December 7th, 2017