Odbitki fotograficzne

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma własne aparaty fotograficzne i zna podstawy programów graficznych, nic więc dziwnego, że im więcej robi się zdjęć i lepiej umie się je obrabiać, ma się chęć, aby móc je wydrukować i eksponować. Może to być zarówno w zaciszu domowym, jak i na przykład w jakimś miejscu publicznym: różnego typu kawiarnie czy puby chętnie przyjmuj fotografie ścienne.

drukarka termosublimacyjna do zdjęćOdbitki fotograficzne można zrobić w studio fotograficznym (przesłać online lub przynieść na nośniku), ale można też zrobić je u siebie w domu. Nie możemy jednak posłużyć się do tego zwykłą, atramentową drukarką, ponieważ ta zupełnie nie nadaje się do druku fotografii. Istnieje specjalna drukarka fotograficzna, dzięki której wydrukujemy w odpowiedniej jakości swoje ulubione zdjęcia. Jeśli zależy nam na jakości i chcielibyśmy w swoim domu zajmować się drukiem fotografii, powinniśmy przemyśleć zakup takiej drukarki termosublimacyjnej do zdjęć, to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie chcemy nieustannie zlecać prac komuś innemu, dodatkowo - będziemy mieć kontrolę nad całym procesem oraz możliwość kalibracji najmniejszych niedociągnięć.

 

Jednak do takiej drukarki potrzebny jest specjalny papier fotograficzny, aby obraz wyglądał odpowiednio i zachowane zostały na nim wszystkie szczegóły. Papier do drukarki fotograficznej możemy dobrać w zależności od potrzeb: może być matowy lub lśniący. Mat lub lśnienie powinniśmy dostosować do tego, gdzie będzie wisiało i na czym nam zależy przy jego eksponowaniu. Papier fotograficzny ma także różną gramaturę, więc powinniśmy przemyśleć, jakiej potrzebujemy do konkretnego projektu, aby wyglądał on możliwie najlepiej.

Drukarka termosublimacyjna jest dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto zajmuje się fotografią na co dzień i zna podstawy techniczne obróbki zdjęć oraz standardy wydruku, wtedy rzeczywiście warto w nią zainwestować.

Posted by December 7th, 2017