Powrót autokarem z koncertu

Czwartek przywitał nas mgłą i bardzo ostrym deszczem. Po wcześniejszych słonecznych i upalnych dniach bardzo niemiłe zaskoczenie stanowiła pogoda, której nikt sobie nie wyobrażał nawet w najgorszych snach. A szczególnie ten, kto akurat ma danego dnia wracać z Warszawy do Krakowa po koncercie. Zwłaszcza, gdy nie ma się prawa jazdy i samochodu, a z racji ukończenia 26 lat Pendolino jest bardzo drogie i mocno rujnuje budżet.


Dlatego też trzeba było rozejrzeć się za tańszymi środkami komunikacji.
Wtem przypomniałem sobie o koledze, który przez trzy lata był kierowcą autokarów w Warszawie http://www.wynajem-warszawa.info/. Dlatego właśnie postanowiłem u niego zaczerpnąć opinii na temat tego środka transportu.
Marek właśnie był w pobliżu - w kawiarni na Mokotowie. Pracuje tam jego dziewczyna, dzięki czemu miałem okazję otrzymać rabat na smakowite pączki z bitą śmietaną.


Kompan zwięźle przedstawił mi jaką ofertę prezentują poszczególne przewozy autokarowe i jak wyglądają poszczególne koszta. Sam zresztą zaoferował pomoc. Zadzownił do swoich kolegów po fachu i wyjaśnił im jak wygląda moja sytuacja. Panowie okazali się uprzejmi, ale tylko jeden miał czas i możliwość, aby podwieźć mnie do Krakowa.


Na imię miał Marian, 63 lata, siwy, doświadczony w okularach. Doskonale wiedział, że wynajem autokaru w Warszawie jest czasochłonnym procesem i wiąże się z wieloma papierkowymi procedurami, których każdy chciałby uniknąć. Postanowił więc, że zabierze mnie ze sobą swoim autokarem do Zakopanego i przemebluje nieco trasę, tak abym miał prosty dojazd do domu.
Bardzo dobrze czułem się w autokarze pana Mariana. Warunki były komfortowe, można było rozłożyć siedzenie do tyłu i zdrzemnąć się bez obaw, że po wybudzeniu doskwierać będzie ból pleców. Po dojeździe do domu podziękowałem panu Marianowi i spisałem swoje dane oraz adres e-mail, aby on podesłał mi fakturę za usługi, którą trzeba rozliczyć. Przewozy autokarowe to bardzo efektywny środek komunikacji i z pewnością przy okazji dłuższego pobytu poza granicami Krakowa zastanowię się nad ponownym skorzystaniem z tego typu usług.

Posted by November 6th, 2018